Už skoro dva roky uběhly od vydání původní sagy s hlavní hrdinkou Maxine, kde jste všemožně mohli ohýbat čas. A jak už to u úspěšných značek bývá, pokračování na sebe nenechalo dlouho čekat. Jelikož jsou původní autoři zaneprázdněni hrou Vampyr, tak se prequelu s podtitulem Before The Storm ujali Deck Nine, kteří se nemusí vůbec stydět!

Jak už jsem naznačil, nejedná se o čistokrevné pokračovaní. Do rukou se vám dostane stará známá Chloe. Děj hry je situován zhruba 3 roky před původní hru, takže se není čemu divit, že tahle rebelka je daleko milejší a ještě z ní není takový fracek, jakým je nyní. Kdo čekal návrat Max bude pravděpodobně zklamán. Ta se v první episodě vyskytuje jen ve vzpomínkách nebo od ní dostanete sms. Taktéž nemůžete manipulovat s časem, takže vaše rozhodnutí budete muset pečlivě rozmýšlet, jelikož neexistují pomyslná zadní vrátka. Časohrátky nahradily hádky! Nebo-li slovní přestřelky, protože jak jistě víte Chloe má pusu pořádně prořízlou. Na vás bude správný výběr daných slov a to celé se vám pokusí znepříjemnit časový odpočet, takže se rozhodujte rychle! Mechanika hádek mě ze začátku moc nenadchla, ale následně jsem jí přišel na chuť. Na druhou stranu vždy se mi povedlo na první dobrou dosáhnout svého, takže uvidíme jak moc autoři zkomplikují tuto minihru do příštích epizod. A když mluvím o epizodách, tak ty nás čekají jenom 3 od minulých 5. Zda je to dobře nebo špatně, to se pravděpodobně dozvíme u té finální.

První epizoda je prošpikovaná nejedním zvratem. Kdo čeká pozvolný rozjezd jako u původní hry, tak zde se roztáčí kolotoč zajímavých událostí již od začátku. Budete potkávat spousty známých postav, o kterých toho hodně víme, ale zároveň doufám, že se ještě více dozvíme! Přiznám se, že Chloe jsem po první hře moc nemusel. Neustále vás zatahovala z cesty a občas naváděla na absurdní hlouposti, i když to byla součást děním, tak se asi najde málo lidí, kteří si jí opravdu zamilovali. Teď je všemu jinak, Chloe mi přirostla opravdu k srdci a na scéně se také objeví Rachel, kterou jste prozatím mohli znát jen z vyprávění. Zároveň bude na vás jaký vztah si mezi sebou obě zmíněné vybudují.

Graficky hra vypadá skoro na chlup stejně jako její předchůdce i když malá změna tu je. Pokračování běží na enginu Unity nikoli Unrealu. Pokud se zadíváte na obličeje hlavních postav a různé objekty pravděpodobně vám přijdou kulatější, ale to je tak všechno čeho jsem si já při hraní všiml. Mě se takto stylizovaná grafika líbí a vůbec mi nevadí, že je prakticky stejná jako před dvěma roky. Soundrack taktéž opět nevybočuje. Jedná se o kvalitní podkres, který vám bude znít v hlavě ještě dlouho po dohrání.

Life is Strange: Before The Storm je rozhodně povedený nástupce, kde panovalo velké množství obav zda naplní nebo alespoň dostojí kvalit minulé hry. Vývojářům s Deck Nine se povedlo nastavit laťku ještě o něco víš než u první epizody minulého titulu. Rozhodne však nikoli start, ale cíl, jak bude takhle nová serie úspěšná!

Hodnocení: 4/5

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno