Pro mnohé z nás je SotC srdcovou záležitostí. Hra, o které se říká, že má duši, bude opět remasterována pro aktuální generaci konzol od Sony a opět nás bude lákat k tomu, abychom prozkoumali její svět plný majestátních kolosů. Má však smysl investovat do druhého remasteru? To se pokusíme rozlousknout v našem článku.

Snad každý fanoušek videoher už někdy zaslechl jméno Fumito Ueda. Japonský vizionář, který proslul hrami, které se vymykaly běžné produkci a které pokaždé zanechaly v hráčově srdci mnoho krásných vzpomínek. Uedova epocha – nevím, jak jinak to nazvat – započala pracemi na hře ICO, která byla jeho prvotinou, co se celkového vývoje týká. Předtím pracoval na dvou projektech jako animátor. Nicméně až hrou ICO vešel do většího povědomí. To se psal rok 2001 a platformou byla nejúspěšnější konzole od Sony – Playstation 2.

zdroj: www.youtube.com/cycu1

Jenže od té doby už nějaký ten pátek uplynul a postupem času Ueda přišel ještě se dvěma herními klenoty. První z nich je Shadow of the Colossus (2005) a druhou loňský The Last Guardian (2016). Když se to vezme kolem a kolem, tak Fumito Ueda za 20 let práce pro Sony (nastoupil v roce 1997, coby first-party vývojář) vytvořil pouze tři hry. Na každé pracoval se svým týmem několik let a vždy to bylo znát. Abych tu však pouze nepsal o Uedově životopise, který si může každý z vás najít kdekoli na netu, musíme se pomaličku přehoupnout k SotC, který vyjde v remasterované verzi příští rok.

Shadow of the Colossus je hrou, která má silný a emocemi nabitý příběh o chlapci jménem Wander (Wanda), který putuje do zapomenutých končin, aby zbavil života šestnáct obrovských individuí, známých též jako kolosové. Jedině tak dokáže vrátit život své milované dívce Mono. Spletitost příběhu a jeho nuance dále nehodlám prozrazovat, je totiž možné, že jsou mezi námi i tací, kteří SotC doposud nehráli. Snad jen malinké doplnění, že s Wanderem je spojen i jeho nejbližší druh – kůn Agro, který jej vozí na svém hřbetě při honbě za jednotlivými kolosy.

zdroj: www.playstation.com

Letošní E3 přinesla jedno velké překvapení v podobě oznámení dalšího remasteru pro aktuální konzole od Sony. Shadow of the Colossus připraví studio BluePoint Games, které jej remasterovalo do HD i na minulou generaci konzol společně s hrou ICO. BluePoint jsou mistři v remasterování těch nejznámějších značek a mají za sebou remastery takových pecek, jako je Metal Gear Solid 2 a 3 či Zone of the Enders. Z poslední doby si jistě vzpomenete na remasterovanou trilogii Uncharted, která je také jejich dílem. V tomto ohledu je SotC v těch nejlepších rukách.

Každopádně vám všem dlužím odpověd, zda se vyplatí čekat na remaster něčeho, co jste buďto hráli dříve nebo vlastníte první remasterovanou verzi. Můj názor je takový, že rozhodně VYPLATÍ ! Sám budu mít doma tři verze jedné a té samé hry a nebudu toho litovat ani tehdy, nedopadne-li remaster dobře. Shadow of the Colossus je totiž tak výjimečná hra, že by neměla doma chybět žádnému fanoušku videoher. Osobně se moc těším na rok 2018… Vy ostatní se můžete mrknout na trailer níže.

TRAILER:

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=txSNn0zIltk&width=800&height=435[/embedyt]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno