Venku je hnusně. Místo sněhu déšť a místo příjemných zimních dnů tu máme kdovíjaký hybrid podzimu i zimy. Zkrátka počasí, že by psa nevyhnal. No a k tomuto počasí se nejlépe hodí to, abyste zbytečně nevytahovali paty z domu a místo toho si raději něco zahráli.

Když jsem z nostalgie procházel svůj herní archiv, mé oko spočinulo na jedné z her, kterou jsem už notná léta nezapnul, i když by si to nejspíše zasloužila. Jde opět o jednu z bojovkových legend a možná i jednu z nejlepších ve svém žánru. Pro arkádové automaty vyšla 11. listopadu 1999 a na starosti ji měla opět moje oblíbená firma SNK Playground, tvůrci hitovek, jako jsou Samurai Shodown, The King of Fighters nebo třeba Shock Troopers.

zdroj: playstation.com

Její jméno vám možná řekne mnohé, nebo také vůbec nic. Vězte však, že byste hru Garou: Mark of the Wolves rozhodně neměli minout bez povšimnutí. Tato hra vychází ze série The King of Fighters, o které jsme si ve zdejší tematické sekci již psali, ale jde pravděpodobně o to nejlepší, co z této série mohlo vzejít. Přesto si jde ale svou vlastní cestou, která se fanouškům ve své době velmi líbila.

Nejde jen o postavy, které z her TKOF znáte, ale jde o jejich vyobrazení v novém grafickém stylu, do té doby nevídaném. Soubojový systém také čerpá z klasického TKOF schématu a spoléhá na řetězení jednodušších komb, které většinou končí až některým z fantastických (a popravdě i devastujících) úderů. Rovněž zde platí známá poučka o tom, že je jednoduché do hry vstoupit, ale náročné se ji doopravdy naučit.

zdroj: playstation.com

V arkádové verzi, určené pro coin-op automaty, jste se mohli setkat se dvanácti bojovníky. Příběhový režim čítá osm soubojů, kdy vše končí hlavním záporákem hry, kterého – jako obvykle – musíte porazit. Jeho jméno je vpravdě šílené, ale tradičně japonsky ujeté, a zní Kain R. Heinlein. Středobodem celého příběhu je nový turnaj ve smíšených bojových uměních nazvaný King of Fighters: Maximum Mayhem a odehrává se 10 let po klasické příběhové linii právě TKOF.

Za dobu, co zde své maringotky píšu, už mne jistě znáte a také víte, že bych vám hlavy nezatěžoval hrou, která by za moc nestála. Garou se řadí mezi tituly, které by si měli zahrát všichni milovníci bojovek i přesto, že aktuální nabídka je také velmi lákavá (pomrkává tady na mě Goku z Dragon Ball FighterZ). Hratelnostně vychází z té nejlepší možné předlohy, ale přesto zůstává svou a baví měrou vrchovatou. Takže sežeňte a rozhodně zahrajte. Hra je dostupná i na aktuální generaci konzol. A příště čus u jubilejních desátých !!

VIDEO ZE HRY:

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=EvnjoAjYBb4&t=238s&width=800&height=435[/embedyt]

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno