Historie webu

2015

Game Island vznikl původně jako osobní blog s velkou ambicí do budoucna. Na platformě blogger.com se první články objevily začátkem roku 2015. Za účelem rozšíření možností ohledně publikování byly stránky přetvořeny do nynější podoby. Profilovány byly jako nezávislý herní web, kde mohli čtenáři objevit netradiční články ze světa počítačových a konzolových her, zajímavosti a postřehy ohledně herního byznysu.

2016 – 2018

Během roku 2016 naskočili další šikovní pisálci. Snad úplně první byl David Absolon, následoval Marek Beer a Martin Synek. Přidal se také Lukáš Horský, s nímž jsem komnikoval již v dobách blogu. Pouze on si tedy pamatuje původní design.

Později přiložili ruku k dílu další nadějní autoři – Adam Miksa a Dominik Nečesánek. Snad by se mohlo zdát, že autorů bylo víc než dost. Všichni ale psali ve chvíli, když zbylo trochu volného času, vydávat články pravidelně bylo velmi těžké. Naložili jsme si také závazek občas natočit i nějaké to video a spolu s Davidem jsme se dokonce pustili do podcastu. V něm postupně zazněly téměř všechny hlasy našich autorů. Objevil se také pokus o regulérní herní pořad.

Jsem moc rád, že nezůstalo pouze u internetové komunikace a s většinou autorů jsem měl možnost potkat se také osobně při různých příležitostech. Ať už šlo o Hrejfest, For Games nebo spontánní návštěvu baru v centru Prahy. Kocovina byla vždy poctivá.

Většina autorů přišla z webu Hrej.cz, právě tam také následně někteří utekli za místem externisty, z čehož mám vlastně velkou radost. Game Island však od června 2018 strádá.

2019?

A protože je mi to trochu líto, zkusím s tím něco udělat. K tomu účelu jsem vybral jednu jedinou rubriku – Gamestorming. Na webu se tedy nebudou objevovat recenze, novinky ani žádné další články. Úvahy o dění ve světě her mě vlastně baví ze všeho nejvíc, uvidíme jak to půjde. Neznamená to ale, že bych mazal starší články. Práce všech autorů si velmi vážím, veškeré příspěvky je možné dohledat v archivu.

A kdo ví, třeba se zase všichni uslyšíme v našem podcastu.

Dotazy lze zasílat na email redakce@gameisland.cz